Komentarz naszego eksperta do decyzji sądu w sprawie spółki  Manufaktura Piwa Wódki i Wina S.A.

Sylwia Szerenos – adwokat, kwalifikowany doradca restrukturyzacyjny i członek zarządu naszej spółki miała okazję w roli komentatora, swoim okiem ocenić postępowanie o zatwierdzenie układu spółki Janusza Palikota – Manufaktura Piwa Wódki i Wina S.A.

Głośny, medialny temat wymaga rzeczowej oceny zwłaszcza w obliczu faktu, że prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina właśnie na karb wspomnianej “medialności” sprawy składa niekorzystną decyzję sądu. Okazuje się, że przyczyn takiego orzeczenia należy szukać zupełnie gdzie indziej. Gdzie dokładnie? Choćby w niezgodnym z prawem podziale wierzycieli na grupy interesu, nieścisłościach w planie restrukturyzacyjnym czy propozycjach układowych.

Co potwierdza przypadek spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina? Przede wszystkim to, że restrukturyzacja i postępowanie o zatwierdzenie układu to skuteczne narzędzia ratowania firmy, o ile przez wszystkie elementy tego procesu przejdziemy zgodnie z wymaganiami prawa, odpowiadając na oczekiwania wszystkich wierzycieli.

Po więcej szczegółów odsyłamy do pełnej treści komentarza Sylwii Szerenos na łamach Onet.pl: https://www.onet.pl/informacje/businessinsider/spolka-janusza-palikota-bez-ukladu-prawnik-wyjasnia-kluczowe-bledy/776yntc,211f4564

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!