Zakres usług

Przeprowadzimy Twoją firmę przez postępowanie o zatwierdzenie układu – najskuteczniejsze narzędzie ratowania firm, które zapewnia ochronę przed wierzycielami i możliwość zawarcia z nimi układu. Działamy od otwarcia postępowania, poprzez negocjacje z wierzycielami, aż do wniosku do sądu o zatwierdzenie układu.

Sporządzimy wnioski do sądu o otwarcie postępowania sanacyjnego, układowego lub przyspieszonego układowego. Będziemy pełnić funkcję nadzorcy sądowego lub zarządcy na podstawie licencji doradcy restrukturyzacyjnego – uzyskasz nasze wsparcie na każdym etapie postępowania restrukturyzacyjnego.

Przygotujemy plan restrukturyzacyjny i wszystkie inne dokumenty wymagane w postępowaniach restrukturyzacyjnych lub przy staraniu się o pomoc finansową na ratowanie lub restrukturyzację firmy.

Otrzymasz wsparcie doświadczonych menedżerów w zakresie zarządzania firmą oraz udoskonalenia strategii i modelu biznesowego firmy. Zapewnimy Ci usługi interim management.

Zadbamy o ochronę firmowego majątku. Doradzimy Ci, jak możesz uchronić majątek prywatny przed odpowiedzialnością osobistą za zobowiązania firmy wobec kontrahentów oraz za zobowiązania publicznoprawne.

Negocjujemy z trudnymi wierzycielami, przekonujemy ich, że plan restrukturyzacji i propozycje układowe firmy są optymalnym rozwiązaniem dla wierzycieli.

Poprowadzimy każde z ustawowych postępowań restrukturyzacyjnych.

Pomożemy Ci przeprowadzić pre-pack jako  efektywną metodę uratowania przedsiębiorstwa.

W razie konieczności, zabezpieczymy Twoje interesy w procesie upadłości.